Uroczysty obiad weselny
Niektóre Pary Młode decydują się na kameralne uroczystości ślubno-weselne, ponieważ ten wyjątkowy dzień chcą spędzić jedynie z najbliższą rodziną i przyjaciółmi.
Organizując przyjęcie możecie rozważyć obiad weselny, zamiast tradycyjnego wesela. Jak go zorganizować? Jakie są jego plusy? Przeczytajcie koniecznie ten wpis.
Jak zorganizować obiad weselny?
Planując ślub w kameralnym gronie macie większe pole manewru, jeśli chodzi o stronę organizacyjną. Łatwiej Wam będzie znaleźć obiekt na przyjęcie weselne lub miejsce na uroczystość w plenerze. Imprezy plenerowe są jedyne w swoim rodzaju, a dbając o odpowiedni wystrój możecie zbudować intymny i wyjątkowy nastrój.
Nie zapominajcie o odpowiedniej oprawie muzycznej. Możecie postawić na DJ’a, kwartet smyczkowy, trio jazzowe, regionalną kapelę – ważne, aby muzyka pasowała do Waszego stylu i motywu przewodniego uroczystości. Jeśli Wasi goście lubią tańczyć, możecie zadbać o mini parkiet.
Nie musicie również rezygnować z tradycyjnych elementów wesela, takich jak wniesienie tortu weselnego, czy Pierwszego Tańca. Wszystko zależy od Was.
Menu obiadu weselnego składa się zazwyczaj z przystawki, zupy, dania głównego, deseru, zimnych płyt oraz drugiego dania ciepłego. Pamiętajcie, że obiad weselny trwa zazwyczaj 6 godzin, więc serwowanie dań zaplanujcie w odpowiednich odstępach czasowych.
Plusy kameralnych przyjęć weselnych
Młode Pary decydujące się na tego rodzaju uroczystość chwalą sobie większy spokój i mniej stresu niż w przypadku organizacji tradycyjnego wesela.
Plusem kameralnych przyjęć jest to, że większość gości będzie się znało. Nawet jeśli zdarzy się sytuacja, że rodziny Pary Młodej nie znały się wcześniej, to dzięki kameralnej atmosferze szybko przełamią pierwsze lody. Swobodny i ciepły nastrój podczas przyjęcia jest kluczem do dobrej zabawy. Ponadto będziecie mieli wystarczającą ilość czasu, aby z każdym gościem spokojnie porozmawiać. Przy dużych weselach (np. 400 osobowych) jest to bardzo utrudnione.
Co zrobić w przypadku, gdy obawiacie się, że dalsza rodzina i znajomi (np. z pracy) poczują się urażeni brakiem zaproszenia? Możecie wysłać im powiadomienie o ślubie. Jeśli będą mieli ochotę, mogą przyjść na samą ceremonię zaślubin. Natomiast obiad weselny zarezerwujecie tylko dla najbliższych.
Fot. Artur Ciachowski Fotografia