Skip to main content

Buty ślubne - o czym warto pamiętać

 

Na ostateczny efekt wow stylizacji Panny Młodej składa się wiele elementów: buty, biżuteria, dodatki i oczywiście suknia ślubna. Wszystkie te elementy powinny do siebie pasować i uzupełniać się wzajemnie tworząc spójną i piękną całość. Tym razem przyjrzymy się butom ślubnym. O czym warto pamiętać przy ich wyborze? Koniecznie przeczytaj najważniejsze wskazówki.


Po pierwsze komfort

Pozwól sobie na komfort. Dlaczego w pierwszej kolejności komfort? Możesz wyglądać w wybranych butach bajecznie, jeśli jednak będziesz miała obtarte stopy lub nie będziesz mogła się w nich swobodnie poruszać – Twoje wesele może zamieć się w koszmar. Pamiętaj, że tego dnia będziesz cały czas na nogach. Rozmowa z każdym gościem i tańce do białego rana oznaczają zmęczone nogi. Jeśli dodatkowo zafundujesz sobie piękne, ale niewygodne buty – nie będziesz się po prostu dobrze bawić, zmienisz buty na mniej atrakcyjne ale wygodne lub zostaniesz do końca wesela na boso. A tego chcemy uniknąć.


Spełnij swoje marzenia!

Oczywiście buty ślubne powinny być  wyjątkowe i niepowtarzalne. Pozwól sobie na spełnienie marzeń o cudownych butach, kiedy jak nie teraz?  Moda na barwne, wyraziste lub pastelowa buty nie przemija. Do sukni ślubnej możesz dobrać kolorowe dodatki. Jeśli nie chcesz butów w jasnym kolorze, nie musisz takich wybierać. Jeśli motyw przewodni ślubu i wesela jest w konkretnym kolorze, świetnie całości dopełnią buty w tym samym kolorze. Jeśli motyw przewodni nie uwzględnia konkretnego koloru przewodniego, możesz kolor butów dopasować do bukietu, strojów druhen lub elementów stroju Pana Młodego (np. koloru szelek, muszki, skarpetek). Jeśli zdecydowałaś się  na suknię ślubną z wielobarwnej koronki – dobrze raczej stonowany kolor butów. Nie warto przesadzać z ilością kolorów, aby nie psuć efektu końcowego. Pamiętaj, że to Twój dzień i Ty powinnaś się czuć najlepiej. Jeśli nie lubisz eleganckich butów i koszmarem jest dla Ciebie noszenie wysokich szpilek, zdecyduj się na ślubne baleriny lub trampki. Płaskie buty sprawdzą się idealnie na weselach w plenerze, gdzie chodzenie w szpilkach po trawie może nie należeć do najłatwiejszych. Płaskie buty również wyglądają uwodzicielko i elegancko. Pamiętaj, że wszystko zależy od Ciebie. Jeśli lubisz obcasy, ale nie czujesz się komfortowo w szpilce na 10 cm, to możesz wybrać bezpieczniejszą opcję - buty na niskim obcasie. Twoja wygoda i komfort są podstawą udanego wesela!


Kup buty ślubne przed przymiarką sukni ślubnej!

Buty ślubne powinny być zakupione przed przymiarką sukni ślubnej. Dlaczego? Ponieważ to do butów ślubnych będzie dopasowywana długość sukni ślubnej.


Kilka par butów?

Niektóre Panny Młode decydują się na kilka par butów, które spełniają inne role podczas wesela.
Pierwsza para jest tą wymarzoną, elegancką i na wysokim obcasie. Wygląda zjawiskowo, ale jest niewygodna. To w niej występują od ceremonii zaślubin aż  do pierwszego tańca.
Później zmieniają buty na mniej eleganckie, ale bardziej wygodne – zazwyczaj na niższym obcasie. Tego akurat nie polecam. Dlaczego? Suknia ślubna jest dopasowywana pod konkretny obcas. Jeśli się zdecydujesz na 10 cm, a później zmienisz buty na 5 cm – suknia okaże się za długa i będziesz ja przydeptywać podczas chodzenia i tańca. Nie dość, że ją sobie poniszczysz, to jeszcze możesz przez nią upaść.
Trzecia para butów to np. balerinki, które są zakładane podczas siedzenia za stołem, aby nogi odpoczęły od wysokich obcasów oraz tańca. To rozwiązanie jest bardzo dobre. Nie musisz się poruszać w tego typu obuwiu, a nogi zdecydowanie potrzebują odpoczynku. Beliny ślubne posiadają piękne zdobienia, więc nie będą się wyróżniać od sukni ślubnej, zapewnią natomiast odpoczynek i komfort.


Sprawdź koniecznie, czy wybrane przez Ciebie buty nie powodują nadmiernego zmęczenia nóg, są odpowiednio wyprofilowane i mają w miarę elastyczną podeszwę.
Dobrą praktyką jest noszenie ślubnych butów po domu, aby przyzwyczaić do nich nogę i nauczyć się w nich chodzić. Dzięki temu unikniesz w dniu ślubu odcisków i plastrów.

Wszystkie kroki do ślubu i wesela marzeń zostały szczegółowo opisane w e-booku "Sekrety Wedding Plannera: Jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku" - KLIKNIJ

Również w pakiecie w Organizerem Ślubnym - ZOBACZ

2 komentarze

Leave a Reply