Skip to main content

Plusy i minusy małych wesel

Jeszcze do niedawna wesela były kojarzone z dużą i huczną imprezą do białego rana, na którą zaproszona była nie tylko rodzina, ale również przyjaciele, znajomi, sąsiedzi, czy partnerzy biznesowi. W obecnych warunkach i ze względu na ciągłe obostrzenia warto zastanowić się nad bardziej kameralnymi uroczystościami, które mogą okazać się ciekawą alternatywą dla dużych wesel. Poznajcie więc największe plusy i minusy małych wesel.


Więcej obiektów weselnych spełniających wymagania co do ilości zaproszonych osób

Planując ślub w kameralnym gronie macie większe pole manewru, jeśli chodzi o stronę organizacyjną. Łatwiej Wam będzie znaleźć obiekt na przyjęcie weselne lub miejsce na uroczystość w plenerze.
Jeśli dysponujecie bardzo małym budżetem, wesele możecie urządzić w domu lub ogrodzie. Niekoniecznie swoim. Imprezy plenerowe są jedyne w swoim rodzaju, a dbając o odpowiedni wystrój możecie zbudować intymny i wyjątkowy nastrój.


Niekonwencjonalna sceneria Waszej uroczystości

Coraz częściej Młode Pary decydują się na wyjazd nad morze, w góry lub nad jezioro. Glamping, slow wedding - pomysłów jest wiele. Weekendowa wycieczka w gronie najbliższych osób może okazać się świetnym rozwiązaniem. Spędzicie ten czas w oryginalny sposób w otoczeniu pięknej przyrody. A dzień po ślubie możecie spędzić wspólnie relaksując się w SPA. Ciekawy pomysł?
Dzień ślubu i wesela to czas, kiedy możecie w końcu spełnić swoje marzenia. Marzy Wam się ślub w egzotycznym kraju?  Dzięki mniejszej ilości osób może to być możliwe. Zadbajcie o magię tej wyjątkowej chwili, którą będziecie wspominać prze resztę swojego życia.

Większość gości będzie się znało

Kolejnym plusem kameralnych przyjęć jest to, że większość gości będzie się znało. Nawet jeśli zdarzy się sytuacja, że rodziny Pary Młodej nie znały się wcześniej, to dzięki kameralnej atmosferze szybko przełamią pierwsze lody. Swobodny i ciepły nastrój podczas przyjęcia jest kluczem do dobrej zabawy.

 


Będziecie mieć czas, aby z każdym gościem spokojnie porozmawiać

Będziecie mieli wystarczającą ilość czasu, aby z każdym gościem spokojnie porozmawiać. Podczas dużych wesel (np. 400 osobowych) jest to bardzo utrudnione. Zapytajcie o wrażenia, podziękujcie za prezenty, spędźcie ten czas razem - bez nerwowego chodzenia między stolikami.


Możliwość obrażenia się niezaproszonych osób

Co zrobić w przypadku, gdy obawiacie się, że dalsza rodzina i znajomi (np. z pracy) poczują się urażeni brakiem zaproszenia? Możecie wysłać im powiadomienie o ślubie. Jeśli będą mieli ochotę, mogą przyjść na samą ceremonię zaślubin. Natomiast wesele zarezerwujecie tylko dla najbliższych.


Oczywiście są osoby, dla których wesele bez wszystkich znajomych i całej rodziny nie byłoby prawdziwym weselem.
Duże wesela mają zazwyczaj bogatą oprawę i wiele spektakularnych atrakcji. No jak się bawić, to już na całego. Toasty, przemowy, tańce, strefa relaksu, pokazy barmańskie, animacje dla dzieci, pokazy fajerwerków, spacer w chmurach – każdy znajdzie coś dla siebie. Możecie również część atrakcji zaplanować podczas bardziej kameralnego przyjęcia. Wszystko zależy od Was. Pomocna będzie dla Was konsultantka ślubna, która zajmie się sprawami organizacyjnymi, a Wy będziecie mogli cieszyć się tą niezapomnianą chwilą z najbliższymi.


Wszystkie kroki do ślubu i wesela marzeń zostały szczegółowo opisane w e-booku "Sekrety Wedding Plannera: Jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku" - KLIKNIJ

Również w pakiecie w Organizerem Ślubnym - ZOBACZ

Leave a Reply