Skip to main content

Czym są ankiety weselne?

Ankiety weselne coraz częściej goszczą na polskich weselach. Mogą być one częścią księgi gości lub dodatkową atrakcją, która urozmaici Waszą uroczystość i pozostanie pamiątką na długie lata. Możecie kupić gotowe ankiety w różnych sklepach związanych z tematyką ślubną lub sami stworzyć pytania, które są dla Was ważne.

Co zawierają ankiety weselne?

Ankiety weselne złożone są z pytań do gości. Zazwyczaj rozpoczynają się od pytań, skąd goście do nas przyjechali, jakim środkiem transportu, jak długo trwała ich podróż.
Kolejne pytania odnoszą się do samej uroczystości ślubu i wesela. Goście opisują, czy dobrze się bawią, czy podobał im się pierwszy taniec, czy dobre było jedzenie.
Na samym końcu ankiety pojawiają się „złote rady od gości” oraz życzenia.
Jeśli lubicie tworzyć własne, indywidualne niespodzianki i atrakcje dla gości – stwórzcie takie ankiety sami. Możecie zapytać gości, o co tylko chcecie i otrzymać odpowiedzi, które będą dla Was ważne.
Uzupełnianie ankiet podczas zabawy weselnej jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ gościom towarzyszą żywe emocje, które mogą przelać na papier. Mając do uzupełnienia księgę gości z pustymi kartkami, nie każdy wie, co ma napisać. Natomiast mając gotowe pytania, łatwiej jest je uzupełnić. Poza tym gdy goście zaczną się rozpisywać w ankietach, mogą im przyjść do głowy jeszcze inne wspomnienia i uwagi, którymi będą chcieli się z Wami podzielić.
Inspiracje

Jak stworzyć ankiety weselne?

Zastanówcie się wspólnie, na jakich pytaniach najbardziej Wam zależy. Czy mają się one odnosić do ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego? Do Was jako Pary? A możecie chcecie usłyszeć jakieś recepty na udane małżeństwo? Możecie zadawać również pytania o Wasze przyszłe, wspólne życie 🙂 Pomysłów jest wiele – wybierzcie te, które Wam najbardziej odpowiadają.
Gdy wypiszecie sobie wszystkie pytania, pogrupujcie je tematycznie i ułóżcie w odpowiedniej kolejności.
W programie graficznym możecie stworzyć piękną grafikę połączoną z Waszym motywem przewodnim, kolorem, logiem, zdjęciem – czymś, co będzie wyróżniało Waszą uroczystość.

Gdzie można umieścić ankiety?

Musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ankiety mają być tylko dodatkiem/formą atrakcji? a może są dla Was bardzo ważne ze względów sentymentalnych?
Mogą być one położone na stołach gości (np. koło winietek) lub w specjalnie wydzielonym do tego miejscu.
Plusem ankiet na stole to jest, że każdy gość ma przed sobą swoją ankietę i jest większe prawdopodobieństwo, że ją uzupełni.
Natomiast ankiety mogą nie pasować do dekoracji stołów – wtedy możecie przygotować specjalne miejsce z księgą gości i ankietami. Natomiast sukcesywnie zachęcajcie gości do wpisywania się podczas przyjęcia.
Możecie się również umówić z zespołem/DJ’em, że w pewnym momencie wesela rozdacie ankiety gościom i poprosicie wszystkich o ich uzupełnienie. Następnie jedna osoba zbierze od nich uzupełnione ankiety.

Wszystkie kroki do ślubu i wesela marzeń zostały szczegółowo opisane w e-booku „Sekrety Wedding Plannera: Jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku” – KLIKNIJ

Również w pakiecie w Organizerem Ślubnym – ZOBACZ

Leave a Reply