Skip to main content

Ślub i wesele w lesie

 

Coraz bardziej popularne stają się śluby i wesela w plenerze. Nie musicie się ograniczać do ogrodów przy salach weselnych. Jeśli marzy Wam się uroczystość na łonie dzikiej natury - zróbcie to! Ale musicie pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. O wiele łatwiej jest zorganizować samą uroczystość zaślubin w plenerze, niż przyjęcie weselne.

Odpowiednie miejsce

Niby logiczne, ale czy do końca? Organizując ślub i wesele w lesie pamiętajcie, aby dokładnie oczyścić teren wokoło. Wokół stolików i w miejscu przebywania gości nie może być gałęzi leżących na ziemi, liści i innych elementów, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podczas imprezy. Sprawdźcie również, czy jest wystarczająca ilość miejsca na zbudowanie podestu do tańczenia (warunek konieczny!) i zaplecza gastronomicznego oraz sanitarnego.
Kolejna ważna sprawa - agregat prądu. Postawcie go w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzał (hałas i wygląd).
Musicie dobrze zaplanować ustawienie wszystkich stołów, bufetów, miejsca dla DJ/zespołu, zaplecza. To jest ważne również ze względu na późniejsze zdjęcia. Nie chcecie, aby za Wami był postawiony np. namiot gastronomiczny.
Nie zapomnijcie również o uzyskaniu odpowiedniej zgody od nadleśnictwa na zorganizowanie swojej uroczystości.

Fot. Focus Eye Fotografia


Zabezpieczenie przed złymi warunkami atmosferycznymi

Jak to bywa z plenerami - pogoda może nas zaskoczyć, dlatego ważne jest, aby odpowiednio się zabezpieczyć. Pomyślcie o ewentualnym zadaszeniu miejsca, w którym będą siedzieć goście (np. rozwieszeniu żagli przeciwsłonecznych między drzewami). Nocą może być chłodno - tu pomocne mogą stać się nagrzewnice, koce. Nie zapominajcie również o insektach, które mogą się pojawić.

Fot. Jakub Mrozek Fotografia


Oświetlenie i nagłośnienie

Dobrze zaplanujcie oświetlenie miejsca uroczystości. Zwłaszcza dróg komunikacyjnych. Nie chcecie, aby goście mieli problem z dotarciem do toalet - nocą w lesie...
Obsługa również powinna mieć odpowiednie oświetlenie, aby mogła sprawnie pracować.
Dekoracja światłem parkietu, stolików gości, strefy chillout - czyli wszystkich ważnych miejsc, które planujecie zaaranżować.
i... odpowiednie nagłośnienie!

Fot. Focus Eye Fotografia


Oznaczenie najważniejszych miejsc

Przydatne będą również drogowskazy, które ułatwią Waszym gościom poruszanie się po wyznaczonej strefie. Oznaczcie wszystkie kluczowe miejsca. Możecie również stworzyć mapkę, którą wcześniej udostępnicie Waszym gościom.

Fot. Jakub Mrozek Fotografia i Focus Eye Fotografia


Dekoracje

Wesele w lesie nie oznacza tylko i wyłącznie stylu boho czy rustykalnego. Uwielbiacie elegancję? Nie ma żadnego problemu. Wystarczy dobrać odpowiednie dekoracje.
Mimo, że las kojarzy nam się zazwyczaj z nocą Kupały i Rusałkami, to tak naprawdę można w nim wyczarować każdy klimat. Co Wam się najbardziej podoba? Zróbcie to!

Fot. Jakub Mrozek Fotografia


Wszystkie kroki do ślubu i wesela marzeń zostały szczegółowo opisane w e-booku "Sekrety Wedding Plannera: Jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku" - KLIKNIJ

Również w pakiecie w Organizerem Ślubnym - ZOBACZ

Leave a Reply