Skip to main content

Od czego zacząć poszukiwania sukni ślubnej?

Poszukiwania sukni ślubnej warto rozpocząć nawet wiele miesięcy przed planowaną uroczystością. Bogata oferta pięknych kreacji niekiedy przyprawia nas o zawrót głowy… Szukamy w Internecie, chodzimy po salonach, mierzymy różnego rodzaju modele i nadal nie wiemy, na co się zdecydować.

Od czego warto zacząć poszukiwania?

Może to zabrzmi trywialnie, ale pierwszym krokiem jest określenie naszego budżetu. Ograniczy on nam wybór salonu sukien ślubnych. Zastanówcie się, jaki przedział cenowy jest dla Was akceptowalny i podajcie go koniecznie w wybranym salonie – ekspedientki nie będą Wam wtedy polecać droższych sukien. Niestety często bywa, że jak zakochacie się w jednej sukni, która swoją ceną 2-3 krotnie przewyższa założony budżet, to ciężko Wam będzie znaleźć tańszą wersję ideału. Wiele salonów oferuje również rozłożenie zakupu na raty. Więc spokojnie rozpisz sobie, ile możesz przeznaczyć na ten zakup – nie zapominaj jednak, że Twój ubiór nie kończy się na sukni – jedynie się od niej zaczyna…


PROMOCJE, PRZEDSPRZEDAŻ i WYPRZEDAŻ

Jeśli nie chcesz wydawać na suknię ślubną majątku, koniecznie skorzystaj z promocji. Wiele salonów oferuje przedsprzedaż nowych kolekcji oraz wyprzedaż asortymentu z poprzednich sezonów. Możecie trafić nawet na obniżki -70%! Obecnie trwa promocja jesienna, więc warto wybrać się do salonów.


Krój sukni a moja figura

Drugą ważną decyzją, zanim zaczniesz przeglądać milion sukni w Internecie, jest określenie, w jakim kroju sukni ślubnej będziesz wyglądać najbardziej atrakcyjnie. Nie ma sensu poświęcać swojego czasu na szukanie nieodpowiednich modeli.
Najbardziej charakterystycznych jest 5 sylwetek: koło, trójkąt, odwrócony trójkąt, prostokąt, klepsydra.
I to do swojej figury dobierz odpowiedni krój sukni ślubnej.


Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sukienki?
Suknia powinna być nie tylko dopasowana do sylwetki, ale również do Twojej urody. Np. jeśli masz delikatną, dziewczęcą urodę, to unikaj „ciężkich” i bogato zdobionych sukni.
Teraz, gdy masz już określony budżet i wiesz, jaki typ sukienki będzie dobrze na Tobie wyglądał – czas na prawdziwe poszukiwanie.
O tym, jak przygotować się do wizyty w salonie sukien ślubnych, napiszę Ci w kolejnym wpisie.

 


Więcej wskazówek i porad znajdziecie w e-booku "Sekrety Wedding Plannera: Jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku" - KLIKNIJ

Leave a Reply