Skip to main content

5 największych błędów podczas organizowania ślubu i wesela

 

Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie. Ogrom spraw i obowiązków, które spoczywają na Parze Młodej może przyprawić o zawrót głowy... Jak o niczym nie zapomnieć i nie popełnić błędów? Możecie skorzystać z pomocy profesjonalnej Konsultantki Ślubnej, która zajmie się przygotowaniami oraz koordynacją całej uroczystości. Wy wtedy możecie po prostu dobrze się bawić i celebrować Wasze najpiękniejsze chwile w życiu. Co zrobić w sytuacji, w której nie możecie skorzystać z fachowej pomocy? Na co zwrócić uwagę? Jakich błędów nie popełnić? O tym przeczytacie w dzisiejszym wpisie.

BŁĄD 1 - rozpoczęcie planowania ślubu i wesela od daty

 

Zanim zaczniecie planować datę Waszej uroczystości, powinniście w pierwszej kolejności zastanowić się nad rodzajem ślubu, ilościom zaproszonych gości, rodzajem i czasem trwania wesela, motywem przewodnim, budżetem i obiektem weselnym. Dopiero po ustaleniu powyższych kwestii wybierzcie datę ślubu. Dlaczego? Przeczytajcie wpis "8 pierwszych kluczowych decyzji".

BŁĄD 2 - brak degustacji menu weselnego
Zawsze umawiajcie się na degustację menu weselnego. Zwłaszcza, jeśli nigdy nie kosztowaliście dań serwowanych przez wybrany obiekt weselny. Bez dobrego jedzenia ludzie będą źle się bawić. I nawet piękny wystrój i dobra muzyka nie poprawią ich nastroju. Moja rada: jeśli spodobał Wam się obiekt, a na miejscu funkcjonuje restauracja, zostańcie dłużej i zamówcie przykładowe danie, które znajduje się również w specjalnym menu weselnym. Sprawdźcie, czy na miejscu mają dobrego kucharza, a polecane dania są smaczne. Jeśli nie macie możliwości sprawdzenia menu od ręki – umówcie się na specjalną degustację menu.

 


BŁĄD 3 - przesuwanie budżetu przeznaczonego na dekoracje na sam koniec listy wydatków ślubno-weselnych
Jedną z najważniejszych kwestii w dniu ślubu jest aspekt wizualny. Wasi goście będą pamiętać trzy rzeczy z Waszej uroczystości: dobre jedzenie, dobrą zabawę i pierwsze wrażenie, jakie wywrze na nich miejsce ślubu i wesela. Wiele par chcąc zaoszczędzić decyduje się na przygotowanie dekoracji we własnym zakresie, co osobiście odradzam. Nawet przy niewielkim budżecie firmy florystyczne są w stanie zaproponować rozwiązania, które dla obu stron będą satysfakcjonujące. Więcej o dekoracjach ślubno-weselnych przeczytacie w tym WPISIE.


BŁĄD 4 - błędne określenie ilości i rodzaju alkoholu
Odwiecznym dylematem Par Młodych jest ilość alkoholu, w którą powinni się zaopatrzyć, aby go nie zabrakło na weselu. Możecie zdecydować się na jego zakup we własnym zakresie lub skorzystać z oferty obiektu weselnego. Dodatkowych rozwiązaniem jest zamówienie specjalnego baru lub prosecco vana.
Parom Młodym ciężko jest dokładnie zaplanować, jaki rodzaj alkoholu faktycznie zejdzie podczas wesela. Wszystko zależy od preferencji gości i pogody (w bardzo ciepłe dni goście wybierają lżejsze alkohole). Na poprawinach goście często piją inne alkohole niż na weselu. Młode Pary kupują głównie butelki wódki, a okazuje się, że goście wolą np. piwo.


BŁĄD 5 - brak scenariusza dnia ślubu i wesela
Cała lista spraw do załatwienia podczas tak ważnej uroczystości może trochę przytłaczać, ale kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie wszystkich działań w czasie. Ułożenie scenariusza jest bardzo ważne. Będziecie mieli większą kontrolę nad przebiegiem ślubu i wesela, niż w przypadku gdybyście po prostu szli na żywioł. Pamiętajcie, aby cały scenariusz omówić z Waszymi świadkami, menedżerem lokalu, zespołem muzycznym/DJ'em i rodzicami. Wszystkie usługi podwykonawców powinny być zsynchronizowane w czasie i dobrze skoordynowane.

Wszystkie kroki do ślubu i wesela marzeń zostały szczegółowo opisane w e-booku "Sekrety Wedding Plannera: Jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku" - KLIKNIJ

Również w pakiecie w Organizerem Ślubnym - ZOBACZ


 

Leave a Reply