Skip to main content

Bukiet ślubny

Wybór bukietu ślubnego jest szalenie istotna sprawą, uzupełnia on całą stylizację Panny Młodej i nadaje jej charakteru. Jak zatem wybrać idealny bukiet ślubny?


Istnieje kilka rodzajów modeli bukietów ślubnych - od kaskadowych, po nosegay, arm bouquet, pomander, berło, pułkulę lub bukiet w stylu rustykalnym. Decydując się na konkretną formę bukiety dobierz kwiaty, które są do niej odpowiednie. Inne kwiaty będą pasować do bukietów kulistych, inne do kaskadowych, a jeszcze inne do bukietów przypominających berło. Modne stają się również wachlarze, bransoletki i torebki kwiatowe.


Wiązanka ślubna powinna pasować przede wszystkim do sukni ślubnej i wybranego motywu przewodniego. Kwiaty niosą ze sobą ogromną symbolikę, warto więc zwrócić uwagę na to, które z nich znajdą się w Twoim ślubnym bukiecie. Np. piwonie są oznaką szczęścia, ostróżka symbolizuje otwarte serce i żarliwe przywiązanie, a hiacynty mają zapewnić stałość w małżeństwie. Najważniejsze jednak, aby wybrane kwiaty po prostu Ci się podobały.

Kwiaty do bukietów ślubnych: róże, goździk gałązkowy, dalia, hiacynt, chaber, gerbera, eustoma, storczyk, jaskier, śniedek, glorioza, santini, margaretka, ostróżka, calla, ornitogalum, fiołek afrykański, calanchoe, frezja, tawułka, bouvardia, piwonia, hortensja, amarylis, dzwonek irlandzki, groszek pachnący, peonia, cantedeskia, tulipan.
Najpopularniejsze dodatki do bukietu ślubnego: liście, gipsówki, gałązki bawełny, gałązki ostrokrzewu.


Kolor sukni przy wyborze bukietu ślubnego odgrywa znaczącą rolę. Ważna jest również figura i wzrost Panny Młodej. Idąc na spotkanie z florystyką zabierzcie ze sobą zdjęcie sukni ślubnej oraz opowiedzcie o motywie przewodnim uroczystości.

Więcej porad i wskazówek znajdziesz w e-Booku "Sekrety Wedding Plannera: Jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku" - KLIKNIJ

Leave a Reply