Skip to main content

Bielizna ślubna - praktyczne wskazówki

Podczas planowanie stylizacji ślubnej nie zapomnij o bardzo ważnym dodatku – bieliźnie pod suknię ślubną. Zazwyczaj poszukiwania bielizny zaczynają się dopiero do zakupie sukni ślubnej. Musisz wiedzieć, czy potrzebujesz bielizny pod odkryte plecy, ramiona lub mocno podtrzymującej biust.
Bieliznę dobieraj w taki sposób, aby uwydatnić Twoje walory i ukryć mankamenty. Dzięki odpowiedniemu kompletowi wszystko będzie się dobrze trzymać na swoim miejscu, a Ty będziesz czuć się pięknie i pewnie siebie.

Co wchodzi w skład bielizny ślubnej?

  • biustonosz
  • figi
  • gorset
  • pas do pończoch
  • same pończochy
  • podwiązka

Bardzo ważną kwestią jest kolor bielizny. Jeśli Twoja suknia będzie miała kolor łamanej  bieli, to nie decyduj się na śnieżnobiałą bieliznę. Będzie się ona odznaczać, a suknia będzie sprawiała wrażenie przybrudzonej. Jeśli góra sukni  posiada przeźroczyste wstawki lub koronkę warto wybrać gładką bieliznę w kolorze cielistym. Dla miłośniczek koronek mam dobra wiadomość – jak najbardziej możesz zdecydować się na zmysłową koronkową bieliznę, jeśli Twoja suknia nie będzie obcisła. Idąc na poszukiwania odpowiedniej bielizny, zabierz ze sobą próbkę materiału sukni ślubnej. Dzięki temu lepiej dobierzesz kolor i strukturę materiału.


Majtki w dniu ślubu powinny być bardzo wygodne. Najlepiej krojem przypominające te, które nosisz na co dzień. Nie stawiaj na ekstrawagancje, ponieważ możesz się mocno umęczyć. Bardziej fantazyjną bieliznę zostaw na noc poślubną, natomiast w dzień ślubu i wesela postaw na wygodę. Jeśli chcesz odpowiednia wymodelować sylwetkę, znajdziesz w salonach odpowiednią bieliznę, która spełni swoje zadanie przy tym nie odznaczając się pod sukienką.


Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać pończochy czy rajstopy – podpowiadam: pończochy. Rajstopy mogą się odznaczać na pasie i uwierać. Pończochy sprawdzą się lepiej, natomiast lepiej wybrać te zapinane na pasie. Dlaczego? Silikon przy pończochach samonośnych może uczulać i się odczepiać. Większy komfort i bezpieczeństwo zapewnią Ci pończochy z pasem.


Nie zapomnij o podwiązce, która zgodnie z tradycją powinna być niebieska. Symbolizuje ona szczęście w małżeństwie i ma zapewnić wierność małżonka. Możesz umieścić na niej dowolny napis, ozdobić według stylu i motywu przewodniego. Podwiązka nie musi być jedynie częścią garderoby, może pozostać pamiątką po Waszym dniu ślubu.

Wszystkie kroki do ślubu i wesela marzeń zostały szczegółowo opisane w e-booku "Sekrety Wedding Plannera: Jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku" - KLIKNIJ
Również w pakiecie w Organizerem Ślubnym - ZOBACZ


Leave a Reply