Skip to main content

Dekoracje za stołem Państwa Młodych

Ślub to jeden z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, warto więc zadbać o jego aspekt wizualny. O dekoracjach ślubno-weselnych możecie przeczytać we wcześniejszym wpisie.
Natomiast dziś przyjrzymy się dekoracjom za stołem Państwa Młodych.
Najważniejsza zasada jest taka, że o wyborze dekoracji w głównej mierze decyduje wybrany przez Was styl i motyw przewodni wesela. Jeśli nie macie wybranego motywu przewodniego - nic  się nie martwcie. Przedstawię Wam uniwersalne dekoracje, które zawsze wyglądają pięknie. Natomiast w dalszej części wpisu poznacie najpopularniejsze style weselne i dobrane do nich dekoracje.

Fot. Anna Pajdzik Fotografia


Kwiaty. Pamiętajcie, że to właśnie one pochłoną największą część budżetu przeznaczoną na dekoracje. Są natomiast najpiękniejszą dekoracją każdego rodzaju uroczystości. Szeroki asortyment gatunków kwiatów oraz akcesoriów pozwoli na skomponowanie niezapomnianych aranżacji.


Jeśli nie lubicie kwiatów możecie postawić na zielone elementy roślinne, które ożywią każdą dekorację. Mogą być one postawione na kominku, tak jak widzicie to na zdjęciu, podwieszone nad stołem lub wkomponowane w stojące aranżacje.

Fot. Artur Ciachowski Fotografia


Lampki, girlandy świetlne, lampiony czy inne rodzaju oświetlenie zawsze robi piękne wrażenie. Odpowiednio dobrane do stylu wesela będzie tworzyć niezapomnianą aranżację. Dekoracja światłem może stanowić główną dekorację lub być jej uzupełnienie. Wszystko zależy od Was.
Fot. Black Bears Films
Oświetlenie możecie również umieścić bezpośrednio nad stołem, będzie ono wyróżniało Wasze miejsca. Dodajcie do niego żywe kwiaty lub zielone elementy.


Świece zawsze tworzą niesamowity klimat. Mogą być wykorzystane do dekoracji stołów, ścian, sufitu oraz podłogi. Można je wykorzystać przy każdym motywie przewodnim. Stworzą romantyczny klimat i dodadzą szyku. Specjalne bańki szklane, słoiczki, buteleczki z miejscem na świece i żywe kwiaty dodadzą jeszcze więcej romantyzmu.


 

Popularną ozdobą są inicjały Pary Młodej. Można je wkomponować w przeróżne dekoracje lub mogą być jedynym elementem za Parą Młodą.


Niektóre Pary Młode decydują się na zbudowanie specjalnych konstrukcji, które są umieszczane nad stołem. Zazwyczaj są one wykonane z materiału, kwiatów, drewna – w zależności od stylu wesela. Sprawdza się one zarówno w plenerze, jak i w obiekcie weselnym.


Możecie się również zdecydować na ścianki. Firmy dekoratorskie prześcigają się w komponowaniu przeróżnych dekoracji, które będą pasować dosłownie do każdego stylu i motywu przewodniego. Spotkałam się ze ściankami, które były wykonane ze starych drzwi, roślin, lampek, różnego rodzaju materiałów, firanek, kwiatów, drewna, tablicy kredowej, książek czy starej łódki. Możliwości jest bardzo dużo.

Fot. Estera Matras Fotografia


Podkreślcie wyjątkowość danego miejsca lub obiektu weselnego. Jeśli Wasza uroczystość znajduje się w plenerze, ustawcie wasz stół na tle pięknego widoku, drzew lub krzewów. Możecie na nich również umieścić lampiony, które dodadzą magii otoczeniu, gdy zapadnie zmrok.

Fot. Artur Ciachowski Fotografia


Do stylu rustykalnego będą pasowały bielone cegły i stare drewno. Jeśli Wasz obiekt weselny ma piękną ścianę – wykorzystajcie ją! Dodajcie żywe kwiaty, stare ramy i odpowiednie oświetlenie, efekt wow murowany. Jeśli nie ma w obiekcie ładnej ściany – pięknym akceptem będą również ścianki wykonane z postarzałego, bielonego drewna ozdobionego żywymi kwiatami.


 

Jeśli wybraliście styl boho – zawieście makramy lub łapacze snów z Waszymi imionami. Trawa pampasowa będzie pięknym uzupełnieniem. Dodajcie ją również do bukietu ślubnego i dekoracji stołu – efekt będzie zachwycający.

 

Fot. Studio Pumpkin


W stylu glamour zadbajcie o blask i splendor. Po prostu. Kryształki, świece, róże i dekoracja światłem świetnie się do tego nadadzą.

Fot. Jakub Mrozek Fotografia


Na weselu w stylu wiejskim możesz postawić snopki siana i na nich umieścić inne dekoracje. Dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju wianki. Możecie je również zawiesić nad Waszym stołem. Wybierzcie polne kwiaty i świece – dzięki nim stworzycie niesamowity nastrój.


Na romantycznych weselach sprawdzą się podwieszane kwiaty z małymi wiszącymi lampionami lub szklanymi kulami, w których będą się palić świece.

Jeśli planujecie nowoczesne wesele, do dekoracji możecie użyć geometryczne stojaki na kwiaty. Dobrze komponować się będzie również szkło z odpowiednim oświetleniem. Możecie zamówić spersonalizowany monogram z Waszymi imionami lub cytatem, który będzie wyświetlany ma ścianie za Wami. Dodatkowo możecie go również wyświetlić na parkiecie i suficie za pomocą dedykowanego rzutnika.


Tak naprawdę ogranicza Was tylko wyobraźnia. Jeśli nie macie dużego budżetu na dekoracje, niektóre z nich możecie zrobić sami. Natomiast na rynku jest taki duży wybór usług florystycznych i dekoratorskich, że każdy znajdzie rozwiązania idealne dla siebie.
To tylko niektóre z możliwości. Stylów i motywów jest o wiele więcej.

Więcej porad i wskazówek znajdziesz w e-Booku "Sekrety Wedding Plannera: Jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku" - KLIKNIJ

 

Leave a Reply