Skip to main content

Jak przygotować Pierwszy Taniec?

 

Pierwszy Taniec jest tylko jeden, więc musicie się do niego dobrze przygotować. Jest to jedna z pierwszych atrakcji na Waszym weselu, która na długo zapadnie w pamięć wszystkim gościom.
Od czego zacząć przygotowania? Na co zwrócić uwagę? Jakich błędów nie popełnić?
Poprosiłam Angelikę Stawowy – mistrzynię tańca towarzyskiego najwyższej klasy tanecznej „S”w tańcu towarzyskim oraz instruktorkę Pierwszego Tańca o odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Od czego zacząć?
W pierwszej kolejności musicie się zastanowić, jaki klimat chcielibyście stworzyć podczas Pierwszego Tańca? Może to być:
  • romantyczny przytulaniec,
  • elegancki walc,
  • zmysłowa rumba,
  • energetyczne tango,
  • szalony rock&roll.
A może zdecydujecie się na mix dwóch piosenek i połączycie style w ramach niespodzianki?
Są pary, którym zależy na zminimalizowaniu ryzyka pomyłki i wybierają proste, rytmiczne piosenki, do których tańczą kroki podstawowe tańca użytkowego. Inne marzą o wirowaniu do walca, a na finał piosenki Panna Młoda frunie w powietrzu podczas spektakularnego podnoszenia.
Podejmując decyzję o stylu tańca, zastanówcie się, czy będzie on pasował do całej oprawy wesela? Jaki macie styl i motyw przewodni? Chcecie zatańczyć pokaz z choreografią, zrobić show taneczne czy zatańczyć na luzie? A może planujecie mini formację taneczną z innymi parami – np. ze świadkami?
Uwaga – to nie wszystko. Rzeczy, na które musicie zwrócić uwagę, jest o wiele więcej.


Na co zwrócić uwagę?
  1. Sukienka Panny Młodej - to od niej zależy, jaki taniec powinniście wybrać.
  2. Wybór piosenki - warto zwrócić uwagę m.in. na jej rytm i długość.
  3. Układ sali weselnej - od układu sali będzie zależała choreografia całego tańca.
  4. Choreografia ułożona pod wybraną piosenkę i układ sali.


Jakich błędów nie popełnić?
Często Pary Młode stają przed dylematem: wybrać muzykę na żywo do Pierwszego Tańca czy nagranie utworu? To zależy. Od czego? Przede wszystkim od choreografii oraz jakości nagrania utworu.
Jeśli będziecie tańczyć bez wcześniej ustalonej choreografii, ponieważ dobrze czujecie się na parkiecie i nie potrzebujecie stresować się zapamiętywaniem kroków – wybierzcie muzykę na żywo.
Jeśli natomiast ćwiczyliście choreografię do nagranego utworu – koniecznie zatańczcie do niego.


Ile przeznaczyć czasu na przygotowanie Pierwszego Tańca?
Ile czasu przeznaczyć na przygotowanie? To zależy od Was. Jedni potrzebują tylko 1 lekcji, inni kilku miesięcy przygotowań. Im bardziej skomplikowana choreografia, tym dłuższy czas przygotowań. Zarezerwujcie sobie około 3 miesiące przed ślubem na treningi do Pierwszego Tańca – czy to z instruktorem czy bez. W ostatnim tygodniu przed ślubem nie będziecie mieć ani głowy ani cierpliwości do nauki tańca. Zróbcie sobie wtedy tylko próbę generalną i o nic więcej się nie martwcie. Wszystko będzie dobrze!
A jeśli jesteście z okolic Wrocławia, to polecam szkołę tańca prowadzoną przez Angelikę - Pogotowie Taneczne - satysfakcja gwarantowana!


Więcej porad i wskazówek znajdziesz w e-Booku "Sekrety Wedding Plannera: Jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku" - KLIKNIJ

Leave a Reply