Skip to main content

Jak wybrać obrączki?

 

Wybór obrączek jest wielkim wyzwaniem dla Pary Młodej. Są one nie tylko symbolem zawartego małżeństwa, ale również ozdobą dłoni, która pozostanie z nami na zawsze.
Do wyboru macie niezliczone wzory i modele – każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Kiedy zacząć poszukiwania obrączek?
Pamiętajcie, że nie warto się spieszyć z wyborem obrączek i trzeba przygotować się do ich zakupu. Sprawdźcie w Internecie, jakie wzory i modele Wam się podobają. Następnie wspólnie udajcie się do sklepu jubilerskiego i przymierzcie kilka z nich.
U Jubilera warto pojawić się około 3 miesiące przed ślubem. Jeśli planujecie własny i bardzo skomplikowany projekt – nawet wcześniej.

Gdzie można zamówić obrączki?
Obrączki możecie kupić w firmach jubilerskich, w klasycznych pracowniach złotniczych lub przerobić z posiadanego już złota. U Jubilera możecie wykonać obrączki według własnego projektu. Jeśli kiedyś otrzymaliście jako pamiątkę obrączki od swojej rodziny lub bliskich – wykorzystajcie je do zrobienia własnych.

Z czego zazwyczaj wykonywane są obrączki
Obrączki wyrabiane są z różnego rodzaju kruszcu:
- ze złota: białego, żółtego, różowego, czerwonego;
- z platyny,
- ze srebra,
- z tytanu,
- z drewna.

Wygląd obrączki
Dawniej uważano, że obrączki ślubne muszą być identyczne zarówno dla pań, jak i panów. Z biegiem lat to się zmieniło. Sprawcie, że obrączki będą odzwierciedlały Waszą osobowość, gust oraz miłość. Jeśli nie możecie zdecydować się na konkretny model – niech każdy z Was wybierze tę obrączkę, która mu się podoba.
Popularnym stało się grawerowanie wewnątrz obrączki imion i daty ślubu. Możecie również umieścić tam cytat lub osobiste słowa do współmałżonka.
Niektóre pary decydują się na obrączki z wytopionymi odciskami palców współmałżonka. Będziecie mieć pewność, że nikt inny nie będzie miał podobnego skarbu.
Planujesz noszenie pierścionka zaręczynowego wraz obrączką? Dzięki specjalnym usługom jubilerskim możesz stworzyć z nich komplet.

Co w sytuacji, gdy zmieni Wam się rozmiar palca?
Spokojnie, będziecie mogli zmienić rozmiar obrączki. UWAGA! Za zmianę rozmiaru obrączki przekutej kamieniami lub wykonanej z łączonych kruszców zapłacicie dużo więcej.


Wszystkie kroki do ślubu i wesela marzeń zostały szczegółowo opisane w e-booku "Sekrety Wedding Plannera: Jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku" - KLIKNIJ

Również w pakiecie w Organizerem Ślubnym - ZOBACZ

Leave a Reply