Skip to main content

 

Kiedy podać tort na weselu?

To tylko z pozoru błahe pytanie. Niektórym Parom Młodym spędza ono sen z powiek przez wiele miesięcy.
Od tego, kiedy będziemy serwować tort, zależy przecież cały harmonogram wesela.
Według naszej tradycji powinniśmy go podawać w okolicach północy. Ale czy to rozwiązanie zawsze się sprawdzi? Jakie mamy alternatywy? Przeczytaj ten wpis i zdecyduj, która opcja będzie dla Ciebie idealna.


Propozycja nr 1
Tort weselny serwujemy po obiedzie jako deser. Będzie on jedną z pierwszych atrakcji dla Waszych gości. Możecie mieć pewność, że wszyscy weselnicy go zobaczą. Nie musicie się więc marwtić, że starsze osoby i dzieci nie dotrzymają do późnych godzin nocnych, w przypadku serwowania tortu około północy. Poza tym dzięki wczesnej porze więcej osób zdecyduje się na słodkości.
Jeśli macie ograniczony budżet, nie musicie już dodatkowo zamawiać serwowanego deseru, co zmiejszy Wasze wydatki.
Po torcie warto zaplanować pierwszy taniec i oficjalnie rozpocząć zabawę.


Propozycja nr 2
Tort serwujemy wieczorem, około 21.00, między setami muzycznymi. W zależności od pory roku, powinno już być ciemno. Stolik, na którym będzie stał tort, możecie przyozdobić zimnymi ogniami, świeczkami lub lampionami. Dzięki temu stworzycie jeszcze bardziej magiczną i podniosłą atmosferę. Co prawda najmniejsze dzieci mogą już spać, natomiast osoby starsze powinny jeszcze uczestniczyć w zabawie.Propozycja nr 3
Tort serwujemy około godziny 24.00. W zależności, jak zaplanujecie harmonogram wesela, tort może rozpoczynać lub kończyć oczepiny. Zaletą tego rozwiązanie jest piękna oprawa wokół tortu, która w elegancki sposób zwieńczy zakończenie oficjalnej części wesela. Minusem jest dość późna pora. Dzieci i osoby strarsze raczej nie zobaczą tej atrakcji, a po całonocnej zabawie i sutym jedzeniu, goście mogą nie mieć ochoty na słodkości.


Każda z proponowanych opcji ma swoich zwolenników i przeciwników.
A Tobie które rozwiązanie najbardziej się podoba?

Więcej porad i wskazówek znajdziesz w e-Booku „Sekrety Wedding Plannera: Jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku”KLIKNIJ


Dziękuję, że jesteś tu ze mną ! Razem sprawimy, że czar i magia tego wyjątkowego dnia staną się Waszym niezapomnianym momentem w życiu… dzielenia się miłością z innymi.

Leave a Reply