Skip to main content

Ślub i wesele w plenerze - 7 przydatnych wskazówek

 

Wiele Par Młodych marzy o ślubie i weselu w plenerze - są one z pewnością wyjątkowe i niezapomniane. Musicie jednak pamiętać, że są to uroczystości, które rządzą się swoimi prawami. O czym musicie pamiętać podczas ich planowania i organizacji? Przeczytajcie 7 przydatnych wskazówek.

Fot. Artur Ciachowski Fotografia


Zgoda Kierownika USC na ślub w plenerze

Ślub możecie wziąć poza USC, w miejscu, które gwarantuje zachowanie uroczystej formy i bezpieczeństwo uczestników. Kierownik USC może odmówić udzielenia ślubu w wybranym przez Was miejscu, jeśli uzna, że nie spełnia ono tych wymagań. Jeśli urzędnik nie zna miejsca, w którym chcecie zorganizować uroczystość, może przyjechać osobiście i sprawdzić lokalizację.
Pamiętajcie, że  obowiązuje rejonizacja urzędników.
Dodatkowa opłata za ślub poza urzędem na Wasze życzenie (na dzień 02.11.2020) wynosi 1 000 zł.

Fot. Sowa Media


Plan B

Zawsze trzeba mieć plan B! Pogoda jest bardzo zmienna i warto planować wesele w plenerze blisko obiektu weselnego, do którego będziecie mogli przenieść Waszą uroczystość w przypadku bardzo złej pogody.


Pogoda

Musicie być przygotowani na każdy rodzaj pogody - silne słońce lub deszcz. Warto więc zapewnić gościom np. parasole, ciepłe koce, lampy grzejące, butelki z wodą, okulary przeciwsłoneczne, wachlarze.


Odpowiednio dobrane menu

Jeśli planujecie przyjęcie weselne pod "gołym niebem" ustalcie takie menu, które będzie odpowiednie do zewnętrznych warunków atmosferycznych. Nie każde danie sprawdzi się na świeżym powietrzu. Może się okazać, że niektóre potrawy stracą swoją przydatność do spożycia lub rozpłyną się od promieni słonecznych.
wesele w plenerze 2


Owady

Pamiętajcie, że przyjęcia w plenerze przyciągają owady. Zadbajcie więc o odpowiednie zabezpieczenie dla Waszych gości: np. świece.


Drogowskazy

W plenerze łatwo się zgubić. Aby Wasi goście nie mieli problemu z odnalezieniem toalet, bufetów, miejsca do tańczenia i innych atracji - zaplanujcie odpowiednie drogowskazy.


Informacja w zaproszeniu, że uroczystość odbędzie się w plenerze

Poinformujcie swoich gości, że Wasza uroczystość odbędzie się w plenerze. Zwłaszcza Panie powinny się odpowiednio przygotować - niektóre kreacje i buty mogą okazać się niewygodne podczas zabawy na trawie czy piasku.


Więcej wskazówek i porad znajdziecie w e-Booku "Sekrety Wedding Plannera: jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku". Przygotowałam dla Was również "Ślubny organizer", w którym znajdziecie gotowe checklisty do wydrukowania i zabrania ze sobą na spotkania z usługodawcami. Możecie wszystko kupić w pakiecie w promocyjnej cenie! Sprawdźcie szczegóły LINK.

Leave a Reply