Skip to main content

Jesienny ślub

Śluby organizowane jesienią stają się coraz bardziej popularne. I to nie tylko za sprawą coraz cieplejszych miesięcy jesiennych, ale również niesamowitego uroku tej pory roku.
W jaki sposób zaplanować dekoracje, które oddadzą magię jesieni? O czym warto pamiętać organizując uroczystość?
O tym wszystkim przeczytacie w tym wpisie.


Barwy jesieni

Koniecznie postawcie na wyeksponowanie wspaniałych kolorów, które nadadzą niesamowity klimat podczas uroczystości zaślubin oraz przyjęcia weselnego. Najbardziej charakterystycznymi kolorami są odcienie pomarańczy i brązów. Możecie również zdecydować się na połączenie tych barw z innymi kolorami. Pomyślcie o dodatkach w stylizacji ślubnej w odpowiednim kolorze.


Jesienne dekoracje

Podczas planowania dekoracji nie zapomnijcie o wykorzystaniu takich elementów jak: dynie, liście, szyszki czy owoce. Mogą one posłużyć za winietki, dekoracje niskie i wysokie na stołach gości, bukiet ślubny, oznaczenie stołów, tablicę usadzenia gości. Pomysłów jest bardzo wiele, wszystko zależy od Waszej wyobraźni. Ważne jest również zaplanowanie odpowiedniego oświetlenia, które dodatkowo zapewni klimat całej uroczystości. W TYM wpisie dowiecie się o dekoracji światłem.

 

 Jesienne menu

Planując menu weselne nie zapomnijcie o jesiennych akcentach. Co macie do wyboru: rozgrzewający krem z dyni, faszerowaną cukinię, mięsa duszone z grzybami, pieczone jabłko z bakaliami, aromatyczny grzaniec z goździkami i pomarańczą, herbatę z wiśniówką. Jesienna kuchnia jest pełna nietuzinkowych smaków - każdy znajdzie coś dla siebie.


O czym warto pamiętać

Jesienią pogoda lubi być zmienna, dlatego warto się zabezpieczyć na wszystkie możliwe kaprysy pogody. Organizując ślub lub przyjęcie weselne w plenerze zadbajcie o parasole i koce dla gości. Możecie również postawić grzejące lampy w pobliżu stołów dla gości. Uprzątnijcie liście z głównych ciągów komunikacyjnych, aby każdy mógł się bezpiecznie poruszać - mokre liście mogą być bardzo niebezpieczne.


Więcej wskazówek i porad znajdziecie w e-Booku "Sekrety Wedding Plannera: jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku". Przygotowałam dla Was również "Ślubny organizer", w którym znajdziecie gotowe checklisty do wydrukowania i zabrania ze sobą na spotkania z usługodawcami. Możecie wszystko kupić w pakiecie w promocyjnej cenie! Sprawdźcie szczegóły LINK.

Leave a Reply