Skip to main content

Wybór fotografa

Bardzo ważnym etapem podczas organizowania ślubu i wesela jest wybór fotografa. To zdjęcia są największą pamiątką z dnia ślubu. Muszą więc być zrobione dobrze i nadawać się do wydruków wielkoformatowych. Dobry fotograf uchwyci magię chwili i zatrzyma ją w zrobionym przez siebie zdjęciu. I takich właśnie fotografów szukajcie.
W poniższym wpisie dowiecie się o 4 kluczowych elementach, na które należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań dobrego fotografa.

1 – PORTFOLIO
Tak jak przy wyborze innych usługodawców, swoje poszukiwania zacznijcie od przeglądu prac w Internecie. Odpowiedzcie sobie na pytania: Czy podobają Wam się zdjęcia z portfolio? Styl ich wykonania? Kadry i ujęcia? Dobrą praktyka jest sprawdzenie całego reportażu ślubnego zamieszczonego na blogu. Znajdą się w nim wszystkie ujęcia zrobione podczas uroczystości konkretnej Pary Młodej.


2 – OFERTA
Dokładnie sprawdźcie ofertę.  Duża ilość fotografów proponuje kilka pakietów do wyboru różniących się ceną w zależności od tego na ile „bogaty” jest pakiet. Różnice wynikają najczęściej z zakresu wykonywanych usług, liczby godzin pracy fotografa, ilości oddawanych zdjęć oraz dodatkowych materiałów fotograficznych.


3 – ATMOSFERA
Tak samo jak zdjęcia ważna jest również atmosfera podczas robienia zdjęć. Gdy dopadnie Was ślubny stres i dodatkowo będziecie się krępować fotografa – Wasze zdjęcia mogą nie wyjść dobrze. Pamiętajcie, że fotograf będzie Wam towarzyszył w chwilach bardzo osobistych, prywatnych i pełnych emocji. Dobry fotograf potrafi rozluźnić atmosferę i zrobić zdjęcia z „ukrycia”, jeśli tego wymaga sytuacja. Tak więc relacje z fotografem są bardzo ważne. Szukajcie takich osób, z którymi podczas spotkania złapiecie dobry kontakt i nie będziecie się ich krępować.


4 – UMOWA
Formalna umowa to ważny aspekt przy podjęciu współpracy z fotografem. Dobra umowa jest zrozumiała, czytelna i niedługa. Z drugiej strony powinna wyczerpywać obowiązki i przywileje obu stron umowy.

Więcej porad i wskazówek znajdziecie w e-Booku „Sekrety Wedding Plannera: Jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku”KLIKNIJ

Leave a Reply