Skip to main content

Koordynacja dnia ślubu i wesela

Coraz więcej Par Młodych, które samodzielnie organizują swoją uroczystość, decyduje się na pomoc Konsultantki Ślubnej w samym dniu ślubu i wesela. Każdy, kto kiedykolwiek zajmował się tak dużym przedsięwzięciem, wie, ile czasu zajmuje dopilnowanie wszystkich szczegółów. Ślub ma się raz w życiu, więc szkoda marnować ten cenny czas na załatwianie spraw organizacyjnych. Para Młoda powinna skupić się tego dnia na tym, co najważniejsze - czyli celebrowaniu najpiękniejszych chwil w swoim życiu. A całą resztę powierzyć w dobre ręce kogoś innego...

Czym właściwie jest ta cała koordynacja?

Podczas ślubu i wesela przejmuję wszystkie zadania i obowiązki świadków, rodzeństwa, menedżera obiektu weselnego. Jestem Aniołem Stróżem, który czuwa nad przebiegiem całej uroczystości, a w sytuacjach kryzysowych - rozwiązuję każdy problem.
Przed całą uroczystością wspólnie z Wami tworzę scenariusz dnia ślubu i wesela, w którym rozpisuję godziny poszczególnych etapów uroczytości - od fryzury ślubnej po busy powrotne z wesela dla Waszych gości. Omówię scenariusz ze wszystkimi usługodawcami, Waszymi świadkami, rodzicami i menedżerem lokalu.
Należy skoordynować wielu usługodawców, aby wesele mogło odbyć się zgodnie z zaplanowanym harmonogramen. Więc już od wczesnych godzin porannych w dniu ślubu sprawdzam gotowość sali weselnej, dekoracji, winietek, zespołu, kuchni, fryzjera, makijażytki, dekoracji w miejscu zaślubin i wielu innych usługodawców, abyście bez stresu mogli zająć się tylko sobą.
Przed zaślubinami pomagam Wam uformować orszak ślubny, sprawdzam gotowość muzyków oraz księdza/urzędnika. Zapraszam gości do zajmowania miejsc i kieruję ich do miejsca uroczystości zaślubin (niby banalne, ale jest z tym wiele pracy).
Po ślubie pomagam zbierać prezenty oraz kierować gości do busów, którymi ruszą na Wasze wesele. Natomiast podczas samego wesela zajmuję się dosłownie wszystkimi sprawami organizacyjnymi - od kierowania kelnerów, sprawdzania godzin wydawania dań, sprawdzania czasu trwania przerw zespołu/DJ, harmonogramu zabaw weselnych, oczepin i innych zabaw weselnych - nawet stanem toalet.
Aby uniknąć sytuacji, w której goście rozchodzą się po całym obiekcie weselnym i nie uczestniczą w najważniejszych momentach uroczystości - moim zadaniem jest informowanie ich 10 minut przed każdą z atrakcji, że są proszeni na główną salę weselną (lub do innego wyznaczonego miejsca). Zwłaszcza w ciepłe dni goście lubią korzystać z zielonych terenów wokół obiektu i strefy chillout. Dzięki mojemu wsparciu nie musicie się martwić, że podczas podziękowań rodzicom lub serwowania tortu Wasi goście są nieobecni.
Jestem również osobą, która wita Waszych gości w hotelu i opiekuje się nimi przez cały okres zameldowania. Dodatkowym ułatwieniem dla Was jest to, że zamuję się ich wszystkimi nagłymi problemami, którymi Wy nie będziecie musieli zawracać sobie głowy. WiFi nie działa? Nie działa karta do pokoju hotelowego? Ktoś się spóźni? Nie dojedzie? Potrzebna dodatkowa para rajstop? W toalecie zabrakło papieru? Klimatyzacja za mocno wieje? Za głośno gra muzyka? Ktoś chce zamówić specjalną dedykację? A może przemówienie-niespodziankę? Wszystkim zajmę się ja i odpowiem na każde pytanie. Goście otrzymają mój numer telefonu i bez problemu będą mogli się ze mną skontaktować.
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie potrzebujecie takiej pomocy i ze wszystkim dacie radę sami - z pewnością świetnie sobie poradzicie. Pytania brzmi - czy warto zajmować się takimi rzeczami na własnym weselu? Celebrujcie każdą chwilę tego wspaniałego dnia, cieszcie się sobą i bawcie się ze swoimi gośćmi. A resztą zajmę się ja...

Fot. Anna Pajdzik Fotografia


Koniecznie przeczytajcie wpis, dlaczego warto skorzystać z pomocy Konsultantki Ślubnej - LINK
Jeśli macie jakiekolwiek pytania, skontaktujcie się ze mną – na wszystkie chętnie odpowiem. Zapytajcie o wolne terminy – czekam na Was.

Fot. Mateusz Baranowski B&B Studio Fotografia

Leave a Reply