Skip to main content

Orszak Ślubny czyli prawdziwy skarb Pary Młodej

 

W Polsce posiadanie orszaku ślubnego nie jest jeszcze bardzo popularną praktyką. Zazwyczaj do ołtarza prowadzi Pannę Młodą tata lub Para Młoda idzie w asyście dzieci sypiących kwiaty. Serdecznie zachęcam Was do zorganizowania własnego orszaku, ponieważ nie tylko pięknie wygląda podczas całej uroczystości,ale jest również bardzo pomocny.

 


Najważniejsze jest wielkie wsparcie Druhen i Drużbów. Już od wczesnych godzin porannych będziecie potrzebować ich pomocy. Ważne jest, abyście wybrali odpowiednie osoby, dla których to Wy będziecie najważniejsi tego dnia. Druhny i Drużbowie, podobnie do Świadkowej i Świadka, pełnią ważną rolę podczas przygotowań do Waszej uroczystości oraz w samym dniu ślubu. Zawsze zachęcam moje Pary Młode, aby wspólnie ze swoim orszakiem ślubnym omówili cały harmonogram  uroczystości, a następnie podzielili między sobą zadania i zakres odpowiedzialności. Dzięki temu Wy będziecie o wiele spokojniejsi, a Wasze Druhny i Drużbowie będą czuli się wyróżnieni.


W skład orszak ślubnego wchodzi zazwyczaj:
  • Panna Młoda
  • Pan Młody
  • Świadkowie
  • Druhny i Drużbowie
  • Rodzice Pary Młodej
  • Dzieci z obrączkami
  • Dzieci z kwiatami
Oczywiście możecie stworzyć Wasz unikalny orszak ślubny, w którego skład wchodzić będą wszystkie bliskie Wam osoby, a nawet Wasze pupile.
Dobrą praktyką jest zorganizowanie kilku prób, podczas których możecie przetestować ustawienie oraz samo wejście do kościoła (lub stołu urzędnika). Na pierwszy rzut oka może Wam się wydawać, że nie jest to potrzebne. Pamiętajcie natomiast, że orszak ślubny powinien wchodzić w odpowiednich odstępach oraz tempie. Podzielcie cały orszak na kolumny. Następie przećwiczcie "choreografię" przy wybranej muzyce na wejście. Gdy już każdy będzie wiedział, w jaki sposób ma wejść, w którym miejscu się ustawić oraz w jaki sposób opuścić kościół/USC, możecie zakończyć próby.
Zastanówcie się nad zatrudnieniem Konsultantki Ślubnej, która zadba o profesjonalną koordynację całej uroczystości. W tym wpisie znajdziecie informację, czym jest usługa koordynacji.


Ważną kwestią jest również ubiór Druhen i Drużbów. Kiedyś uważano, że Druhny powinny być ubrane w identyczne sukienki, aby podkreślać przynależność do orszaku ślubnego. Obecnie Panny Młode dają więcej swobody co do wyboru sukienek. Orszak ślubny możecie wyróżnić na wiele sposobów - nie musicie ograniczać się do ubioru.
Pamiętajcie, że wszyscy powinni wpasować się do motywu przewodniego uroczystości. A co najważniejsze - obie strony powinny być zadowolone i czuć się komfortowo.


Nie zapominajcie o podziękowaniach!
Zadbajcie o swój orszak ślubny już od porannych godzin w samym dniu ślubu. Możecie poczęstować swoje Druhny i Drużbów kieliszkiem szampana, zapewnić im usługę Beauty Room'u, a podczas samego przyjęcia weselnego zaplanować dla nich specjalną niespodziankę.


Więcej wskazówek i porad znajdziecie w e-Booku "Sekrety Wedding Plannera: jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku". Przygotowałam dla Was również "Ślubny organizer", w którym znajdziecie gotowe checklisty do wydrukowania i zabrania ze sobą na spotkania z usługodawcami. Możecie wszystko kupić w pakiecie w promocyjnej cenie! Sprawdźcie szczegóły LINK.

Leave a Reply