Skip to main content

Tort weselny - jak wybrać idealny?

 

Tort weselny jest symbolem szczęścia i zapowiada dostatnie życie Młodej Pary. Stał się on nieodłącznym elementem polskiego wesela. Tort jest wiodącą słodyczą na przyjęciu weselnym i jedną z głównych atrakcji. Przywożony jest na salę z odpowiednią oprawą, dzięki której wszyscy weselnicy wstrzymują oddech. Jak go dobrze wybrać? Musicie odpowiedzieć sobie na 6 ważnych pytań.

Pytanie nr 1: Jaki rozmiar będzie optymalny?

Wielkość tortu weselnego zależy od ilości zaproszonych gości. Zamawia się go na porcje lub na kilogramy. W wybranej cukierni podajcie ilość zaproszonych gości - zaproponują Wam odpowiedni rozmiar tortu.


Pytanie nr 2: Jaki będzie miał wygląd i kształt?

Wygląd tortu powinien pasować do motywu przewodniego i dekoracji wesela.
Najczęściej spotykanym kształtem tortu weselnego jest nadal koło, choć coraz częściej można spotkać również sześciany czy torty babeczkowe.

 

 


Pytanie nr 3: Jaka dekoracja uświetni jego wygląd?

Dekoracje podkreślają ślubny charakter tortu oraz nawiązują do stylu i motywu przewodniego. Obecnie można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań. Do najbardziej popularnych dekoracji można zaliczyć:
  • Żywe kwiaty,
  • Owoce,
  • Czekolada,
  • Figurki,
  • Napisy i toppery,
  • Ozdoby z masy cukrowej.

 


Pytanie nr 4: Jaki smak będzie odpowiedni?

Decydując się na smak tortu warto rozważyć, w jakim miejscu odbędzie się wesele. Jeśli planujecie uroczystość w plenerze w bardzo gorące miesiące – warto zamówić tort z lżejszą konsystencją, która nie rozpuści się od nadmiaru gorąca. Gdy wesele odbywa się w pomieszczeniu możecie zdecydować się na bardziej „ciężkie” smaki.


Pytanie nr 5: W którym momencie warto go podać?

To tylko z pozoru błahe pytanie. Niektórym Parom Młodym spędza ono sen z powiek przez wiele miesięcy. Od tego, kiedy będziemy serwować tort, zależy przecież cały harmonogram wesela.
W osobnym wpisie możecie poznać 3 propozycje odnośnie pory serwowania tortu oraz wybrać najlepszą dla Was - LINK.


Pytanie nr 6: Czy wykorzystać atrapę (stosowaną przy bardzo dużych weselach)?


Więcej porad i wskazówek znajdziesz w e-Booku "Sekrety Wedding Plannera: Jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku" - KLIKNIJ

Leave a Reply